Slide 1
کرونا در کمین است!...
برای مراقبت از همدیگر مسائل بهداشتی
را رعایت کنیم
Slide 1
فقر و بهداشت و درمان

فقرا و افراد بی بضاعت از وضعیت بهداشت و سلامت بدتری برخوردار بوده و زودتر گریبان مشکلات بهداشتی میشوند. نرخ مرگ و میر کودکان و مادران و نیز میزان بیماری در میان آن‌ها بیش‌تر و دسترسیشان به مراقبت‌های بهداشتی و حمایت اجتماعی کم‌تر است. از سوی دیگر، وقتی فرد فقیری بیمار می‌شود یا آسیب می‌بیند، کل خانواده در مرداب هزینه‌های درمانی گرفتار می‌شوند و زمانی را که باید برای کار و کسب درآمد، یا تحصیل اختصاص دهند، به مراقبت از بیمار می‌گذرانند.
رابطه‌ای جدی میان فقر و بیماری وجود دارد.شرایط زندگی فقرا به شکلی است که خطر ابتلا و شیوع بیماری‌های واگیر و غیرواگیر حتی در مواردی بدون شناسایی بیماران افزایش می‌دهد که از پیامدهای فقر، بهداشت ، تغذیه نامناسب و محیط آلوده می باشد .

فقر و بهداشت و درمان
Slide 1
نقش بنیاد در حوزه بهداشت و درمان

این خیریه از ابتداء تاسیس توجه ویژه ای به امورد درمانی و بهداشتی مراجعین و خانواده های نیازمند تحت حمایت خود خود کرده است و این اصل مهم که سلامت از مهمترین مبانی تامین معیشت خانواده می باشد مورد توجه قرار داده است و از این رو با امکان و زمینه سازی دسترسی جامعه هدف به امکانات درمانی گام مهمی در حوزه درمانی خانواده ها برداشته است و از این رو با ایجاد یا لینک کردن امکانات درمانی با بیمار سعی بر مرتفع کردن مشکلات درمانی مراجعین نموده است که در ادامه به مواردی اشاره می گردد.

حوزه بهداشت و درمان
Slide 1
همکاری 22 هزار پزشک با بنیاد

این بنیاد با شناسایی و یا مراجعه بیماران نیازمند نسبت به معرفی بیمار به پزشک همکار و همیار خیریه در مطب و یا مراکز درمانی با پرداخت هزینه درمان توسط خیرین یا پزشک خیر اقدام می‌کند
این سازمان با ۲۲ هزار و ۱۲۳ پزشک فوق تخصص و متخصص، داروخانه ها،بیمارستان ها و مراکز درمانی طرف قرارداد است و پس از صدور معرفی‌نامه برای مراجعه‌کننده امکان ارائه خدمات در مراکز طرف قرارداد وجود دارد و ارائه خدمات درمانی برای نیازمندان کاملاً رایگان ارائه می‌شود.

در ادامه نظر تعدادی از اطبا همیار خیریه رو مشاهده می کنیم
همکاری پزشکان با بنیاد
دکتر جعفری
متخصص گوارش کودکان و رئیس بیمارستان تخصصی اکبر
دکتر سید علی جعفری

در راستای خدمت رسانی هرچه بیشتر به کودکان بیمار آبشارعاطفه ها همواره در کنار ما بوده و در بسیاری از خریدها و تامین کمک هزینه برای خانواده های بی بضاعت به ما یاری رسانند و ما واقعا سپاسگزار زحمات و کمک هایی هستیم که به بیماران و بیمارستان می کنند و به این وسیله یدالله شدند و در این زمینه وسیله ای شدند برای محبت خداوندی که راحت تر و بهتر در دسترس کودکان بیمار قرار بگیرد.

Image is not available
Slide 1
در ادامه نمونه ای از اردوهای جهادی و امکانات درمانی بنیاد رو مشاهده کنیم

این بنیاد با شناسایی مناطق نیازمند که دسترسی به امکانات درمانی ندارد اقدام به برپایی اردوهای جهادی پزشکی می نماید و یا اقدام به پشتیبانی از دیگر گروه های جهادی زیر نظر دانشگاه های علوم پزشکی استان مربوطه می نماید ، در این اردوها امکاناتی همچون اعزام پزشک ، تجهیزات درمانی مانند یونیت های دندانپزشکی سیار ، ارسال دارو و... توسط این بنیاد انجام می شود.

اردوهای جهادی
اردوهای جهادی پزشکی و حمایت از جهادگران
Slide 1

این بنیاد در زمان بحران ها همواره در کنار آسیب دیدگان و کمک به مرتفع ساختن نیازهای اساسی در زمان بحران بوده است ،مدیریت بحران شامل برخورد با تهدیدها قبل، درحین و پس از وقع تهدید است که در «صفحه مدیریت بحران» وب سایت کاملا توضیح داده شده است.

مدیریت و اقدامات در بحران ها و حوادث
مدیریت بحران

در این برگ نامه میخواهیم بحران ویروس منحوس کرونا که منجر به بیماری covid19 شده است و اقدامات این بنیاد در مدیریت بحران این بیماری شرح دهیم و در ادامه گوشه ای از این اقدامات رو باهم مشاهده کنیم.

تولید ماسک و ضدعفونی
| مبارزه با کرونا |
تولید ماسک و تهیه مواد ضدعفونی کننده دست
این سازمان به صورت رایگان اقدام به تولید ماسک و تهیه اقلام بهداشتی برای خانوارهای تحت حمایت خود در قالب بسته های اهدایی نموده است
0هزار
ماسک تولید شده
0هزار
اقلام بهداشتی
PlayPlay
Image is not available
کمک مومنانه
Image is not available
| مبارزه با کرونا |
کمک مومنانه | اهدا بسته های معیشتی
این سازمان در راستای فرمایشات مقام عظمای ولایت مبنی بر کمک مومنانه صدها هزار بسته معیشتی در سراسر کشور بین نیازمندان توزیع کرده است
0هزار
بسته کمک معیشتی
نمایش کلیپ ها
نمایش گالری تصاویر
play_circle_filled