خبر نویدبخش فولاد در همایش دو روزه محرومیت‌زدایی جهادی بنیاد آبشار عاطفه‌ها

همایش دو روزه محرومیت‌­زدایی جهادی و نمایشگاه دستاوردهای خدمات جهادی بنیاد آبشار عاطفه­‌ها در روزهای 30 مهر و 1 آبان سال 1401 در محل مجتمع فرهنگی تربیتی امام رضا(ع) مشهد برگزار شد.

سومین همایش محرومیت‌­زدایی جهادی بنیاد آبشار عاطفه‌­ها در کنار نمایشگاهی از دو دهه دستاوردهای خدمات جهادی این مجموعه با شرکت مدیر عامل بنیاد، معاون وزیر کشور و رییس سازمان امور اجتماعی، رییس سازمان مالیات، کارشناسان مذهبی، مدیریت آموزشی و روانشناسی، مدیران قرارگاه­‌های محرومیت‌­زدایی، امورشعب، شعب و پرسنل شعب مشهد به منظور گفتگو پیرامون برنامه‌­های آتی با پشتوانه 22 سال تجربه خدمت به اقشار محروم و دارای معضلات گوناگون برگزار گردید.

چوپانی نخستین روز سومین همایش محرومیت زدایی جهادی مهر و آبان 1401

سخنرانان روز نخست را محمد جواد فولاد، مدیر عامل بنیاد بین­‌المللی خیریه آبشار عاطفه‌­ها، مدیران ارشد قرارگاه­‌ها و امورشعب بنیاد، معاون وزیر کشور و رییس سازمان امور اجتماعی، حجت الاسلام ماندگاری و دکتر مشکانی تشکیل می­‌دادند.

در ابتدا مدیران قرارگاه­‌های محرومیت­‌زدایی و اشتغال و مواکب ممتاز در مراسم اربعین و دهه آخر صفر به تشریح اجمالی فعالیت­‌ها و خدمات پرداختند و آنگاه فولاد تریبون مراسم را در اختیار گرفت.

فولاد نخستین روز همایش دو روزه محرومیت زدایی جهادی مهر و آبان 1401 مجتمع فرهنگی تربیتی امام رضا مشهد

فولاد با تقدیر از حضور مدعوین به ویژه معاون وزیر کشور اظهار امیدواری کرد بنیاد با کمک خطوط ترسیمی معاون وزیر در امور اجتماعی بتواند در جهت عملیاتی کردن­­‌شان برای رفع مشکلات مهرجویان بهره برد. سپس با تشریح تاریخچه کوتاهی از دو دهه فعالیت بنیاد و همراهی 1 میلیون و 200 هزار خیر ثابت از جمله 16 هزار پزشک در پی اعتمادسازی عالی به سبب دستگیری از محرومان گفت:" کسب اذن از خداوند، حضرت رضا و دعای توسل نقطه شروع و عطف موفقیت ما است. تاکنون بدون دریافت ریالی از دولت، 920 شعبه و بیش از 11 هزار پرسنل با روحیه جهادی، تقوا در راستای محرومیت­‌زدایی و گره­‌گشایی فعالند و 14500 نفر از مهرجویان را ایتام تشکیل می‌­دهند. هدف­مان کمک گرفتن از دولت نبوده بلکه خدمتگزاری برای پویایی نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است لذا کمیته امداد امام که 80 درصد مددجویان­ش را حمایت می‌­کنیم، معلولان بهزیستی، سپاه و 800 طلبه نیز از خدمات ما برخوردار هستند".

وی سخنرانی خود را با توضیح مطالب ضروری درباره حمایت از دانش‌­آموزان و دانشجویان، تأمین سرمایه و وسایل کارآفرینی، درمان بیماران صعب‌­العلاج، تشکیل تیم­‌های ورزشی از فرزندان مددجو، کمک به دولت برای حل بحران کرونا، سیل و زلزله­‌ها به خصوص در چند سال اخیر و شرکت در در مناسبت­‌های اجتماعی مثل راهپیمایی 22 بهمن، روز قدس ادامه داد.

شناسایی 200 مؤسسه خیریه فعال نکته پایانی نویدبخشی بود که وی از منظر گسترش فعالیت­‌ها در سطح بین‌­المللی و با هدف ایجاد یک صندوق تعامل بین مؤسسات خیریه در راستای فقر­زدایی کشورهای مختلف از جمله ملل اسلامی به آن اشاره داشت:" نشستی مقدماتی را با حضور 40 مؤسسه با هدف همدلی مؤسسات جهان اسلام در تهران برپا نمودیم که مقدمه‌­­ای برای برگزاری اجلاس اصلی مؤسسات خیریه در سطح جهان و انتقال تجربه فیمابین بنیادهای بین‌­المللی است و طرح آن برای دفتر وزارت کار و همچنین معاونت مشارکت‌­های مردمی وزارت کشور به منظور تأیید 200 مؤسسه و تعیین تاریخ دقیق جلسه فرستادیم".

دبیر خبر دفتر مرکزی کل کشور:بیگلری


Slide 1
اشتراک
مطلـب